5 корисних функцій сучасних роутерів

Користувачі часто не встигають за розвитком технологій і не завжди знають про нові функції пристроїв, що цілком нормально. Інше питання в тому, які саме знання проходять повз. Наприклад, у випадку смартфонів і соціальних мереж краще мати уявлення про безпеку, розбиратися в базових функціях і налаштуваннях. І якщо смартфон - пристрій багато в чому особистий, ми буквально годинами можемо не випускати його з рук і підходимо до захисту відповідально, то в тих же роутерах більшість з нас хоче бачити не більше ніж «коробочку», яку потрібно один раз налаштувати і забути про її існування.

Звичайно, пристрій з єдиною функцією має просто її виконувати, але з іншого боку - саме роутер «дає життя» (інтернет) більшості домашніх девайсів, є першим рубежем їх захисту від різних атак і взагалі виступає фундаментом вашої особистої мережі. Тому знати про можливості сучасних маршрутизаторів важливо - вони не стоять на місці і між девайсами випущеними зараз і 5 років тому знайдеться чимало важливих відмінностей. Власне, про них ми сьогодні і поговоримо.

Wi-Fi 802.11 ac

Які б нововведення не вигадували виробники, але першорядної функцією всіх роутерів залишається «роздача» інтернету, тому в якості першої відмінності сучасних моделей варто відзначити підтримку стандарту 802.11 ac - такі мережі Wi-Fi працюють на частоті 5 ГГц.

Сам стандарт з'явився не вчора і на ринку вже є величезна кількість сумісних пристроїв. Але якщо просканувати ефір в будь-якому багатоповерховому будинку то виявиться, що більшість домашніх мереж працюють на частоті 2,4 ГГц, а в діапазоні 5 ГГц знаходиться, в кращому випадку, всього пара джерел сигналу Wi-Fi.

Що це означає? Так як сигнал передається бездротовим способом і все роутери працюють на приблизно однакових частотах, то ефір стає завантаженим і сигнали від сусідніх роутерів починають заважати один одному. Звичайно, передача даних від цього не припиняється, але знижується продуктивність і досягти максимальної швидкості стає складніше.

Wi-Fi 802.11 ac

Крім меншої кількості перешкод від сусідів, мережі Wi-Fi, що працюють на частоті 5 ГГц примітні ще й тим, що, як правило, вони пропонують більш високу швидкість підключення і велику реальну швидкість передачі даних. Єдиним відносним недоліком таких мереж залишається трохи менший радіус дії - сигнал, що передається на більш високій частоті сильніше гасять різні перешкоди (стіни, меблі). Втім, як раз через зашумленість діапазону 2,4 ГГц в мережах 5 ГГц часто можна домогтися більшої швидкості передачі даних, навіть якщо пристрій показує менший рівень сигналу Wi-Fi.

Важливо тільки не забувати, що такі мережі повинен підтримувати і роутер, і клієнт. Втім, купувати найпродуктивніший маршрутизатор не обов'язково - якщо мова йде про сумісні ноутбуки, то в них зазвичай встановлюються адаптери зі швидкістю підключення до 867 Мбіт/с (2×2 - два канали передачі даних) і роутер такого ж класу зможе розкрити потенціал пристрою.

Зручність використання роутера

Базові функції роутерів не змінюються з моменту їх появи, але зручність використання пристроїв постійно підвищується. В першу чергу - завдяки еволюції інтерфейсів панелей адміністраторів. Виробники намагаються робити їх більш наочними і простими, збирають настройки в зрозумілі групи, додають різні функції, а також не забувають про вбудовані описи кожного пункту. Лідери ринку не забувають про користувачів смартфонів, тому настроювання багатьох сучасних роутерів можна провести взагалі не маючи комп'ютера - досить тільки встановити додаток з Play Market або iTunes.

Для багатьох маршрутизаторів стандартною стала функція віддаленого управління - за допомогою того ж додатка на смартфоні можна управляти різними роутерами. Один може бути встановлений в квартирі, другий - на дачі або у батьків. Таким чином можна завжди мати під рукою актуальну інформацію про підключених до мережі пристроях і оперативно змінювати налаштування.

Продуктивність роутерів

Компанії рідко вказують обсяг оперативної пам'яті або частоти процесора, але середній сучасний роутер став продуктивніше за старі аналоги, в першу чергу за рахунок нарощування апаратних характеристик. Це робить їх більш придатними під сучасні реалії споживання контенту - актуальні моделі з підтримкою стандарту 802.11ac помітно краще працюють під високим навантаженням, коли користувач може одночасно завантажувати торренти, а на інших комп'ютерах будуть дивитися онлайн Full HD відео або грати в ігри. Також вони краще справляються з обслуговуванням більшої кількості клієнтів, адже у багатьох до роутера підключається не тільки пара смартфонів, але і комп'ютери, телевізори, пристрої екосистеми «розумного» будинку.

Завдяки підтримці технологій MU-MIMO і Beamforming роутери середньо-високого класу здатні забезпечувати однаково високу швидкість передачі даних відразу для багатьох клієнтів, а підтримка Smart Connect дозволяє маршрутизатору самостійно визначати, до мережі якої частоти краще прямо зараз підключити конкретного клієнта.

Загальна функціональність роутерів

Багато маршрутизатори оснащуються USB портами. До них можна підключати принтери для спільного використання, 3G/4G модеми для створення резервного каналу доступу до Інтернету на випадок аварій у основного провайдера, а також накопичувачі. Останні можна використовувати як для створення загального сховища в рамках домашньої мережі, так і для створення персонального хмарного сервера. Якщо ви не готові довіряти особисті дані софтверним гігантам на зразок Google або Microsoft, то така можливість буде доречною - фізично інформація буде зберігатися у вас вдома, але ви зможете отримати до неї доступ по зашифрованих каналах з будь-якої точки світу.

Також не варто забувати про функції батьківського контролю, антивіруса і можливості створення гостьових Wi-Fi мереж. Якщо у дитини є свій смартфон або планшет, то можливість обмежити їм доступ до мережі за часом або доступ до певних ресурсів може бути дуже корисною - роутер візьме частину батьківських обов'язків на себе.

Повідомляти пароль від своєї мережі гостям також може бути не найкращою ідеєю - з точки зору безпеки краще створити для них окрему гостьову мережу без можливості підключення до інших пристроїв з домашньої мережі.

Доступність, дизайн роутерів

Найдорожчі ac-роутери коштують від 800 гривень - для пристрою, який буде роками працювати в режимі 24/7, це здається невеликою сумою. Також не варто забувати про дизайн самих роутерів - він ніяк не впливає на роботу, але виробники давно перестали створювати прямокутні коробки, які відразу після виймання з упаковки хочеться заховати в шафу.

Купити роутер в Тернополі

За останні пару років кардинально покращилася ситуація зі смартфонами і ноутбуками - якщо раніше 802.11 ac підтримували тільки топові пристрої, то зараз це стосується майже всіх девайсів середнього цінового сегмента і навіть деяких дешевих. Якщо ви в останні пару років обзавелися непоганим ноутбуком або смартфоном, то вони напевно вміють працювати з мережами Wi-Fi 5 ГГц - залишилося тільки підібрати відповідний роутер.

Що можна сказати в підсумку? Роутер, як і будь-яку техніку, варто іноді оновлювати. Сучасні ac-моделі роутерів стали помітно продуктивніше і красивіше за старі аналоги, а користуватися ними зручніше. Варто спробувати.

Порівняти та вибрати необхідний Вам роутер

Для того, щоб придбати обраний товар, вам достатньо натиснути/клікнути на кнопку «Купити», заповнити відповідні дані згідно форми та очікувати телефонного дзвінка нашого менеджера. Після того як замовлення буде уточнене і перевірене, до вас в найкоротші терміни буде доставлений куплений товар незалежно де ви проживаєте (Тернопіль, Львів, Івано-Франківськ, Чернівці, Хмельницький).

Тож не гайте часу, обирайте потрібну техніку та користуйтеся нею у своє задоволення!

Відгуки
Поки немає жодного відгуку. Станьте першим!
Тільки авторизовані користувачі можуть залишати відгуки Вхід